+48 600 607 612
pracujemy od 8 do 18
skalmen@skalmen.pl

Wentylacja z odzyskiem ciepła to płuca domu. Jest to niezbędna instalacja w budynkach energooszczędnych i pasywnych. Tradycyjnie dom wentylowany jest przez kominy (wentylacja grawitacyjna), co prowadzi do „wypuszczenia” wyprodukowanego przez piec lub kominek cennego ciepła. Automatyczna wentylacja z odzyskiem ciepła (potocznie rekuperacja), zaprojektowana na etapie budowy usuwa problem kominów, czyli miejsc, przez które ucieka ciepło. Te pieniądze, które zostałyby wykorzystane na budowę tradycyjnych wyciągów, mogą pomóc częściowo sfinansować proponowany przez nas system wentylacji.

Dodatkowe zalety to czyste, pozbawione kurzu powietrze o odpowiedniej wilgotności (istotne w łazienkach), zniwelowanie nieprzyjemnych zapachów (zwierząt, gotowania, papierosów itd.), niewielkie rozmiary urządzenia, wymienne filtry powietrza, cicha praca oraz ochrona domu przed niszczeniem przez wilgoć.

Rekuperacja w naszych budynkach to nie tylko dostarczenie świeżego, ogrzanego powietrza, ale przede wszystkim wspomaganie jednostki produkującej ciepło. Im mniej stracimy ciepłego powietrza, czyli im więcej automatyczna wentylacja go zatrzyma, tym mniej „paliwa” zużyje nasze źródło ciepła. Zachęcamy do zastosowania tych rozwiązań!