+48 600 607 612
pracujemy od 8 do 18
skalmen@skalmen.pl

Panele słoneczne sprawdzają się doskonale w naszym klimacie i zapewniają niemal 100 % zapotrzebowania na ciepłą wodę użytkową (c.w.u.) w okresie wiosenno-letnim. W tym okresie ”odstawiamy” też ogrzewanie w naszych obiektach, co doskonale uzupełnia się z kolektorami słonecznymi.

Po zainstalowaniu paneli słonecznych ingerencja w przygotowanie ciepłej wody nie jest już potrzebna jeśli wcześniej musieliśmy np.: napalić w kominku czy piecu węglowym.

Budynki przemysłowe i gospodarstwa rolne, teraz bez ograniczeń, mogą korzystać z dostępu do ciepłej wody. Na bardzo małej przestrzeni można postawić bufory do gromadzenia znacznych ilości ciepłej wody na dowolny cel. Kolektory słoneczne to idealne rozwiązanie dla domków jednorodzinnych, gospodarstw rolnych czy spółdzielni mieszkaniowych.

Cicha praca i dopasowanie do warunków pogodowych pozwalają na optymalne wykorzystanie energii słonecznej, tak aby zapewnić Wam komfort i wygodę.

Okres zimowy w zastosowaniu ”solarów” też nie jest bez znaczenia. Nawet w najmroźniejsze, ale słoneczne dni nasze kolektory są w stanie podgrzać 300l wody do temperatury 25 – 30 stopni C. A zatem nasza jednostka centralna zaczyna podgrzewać wodę o 20 stopni cieplejszą niż bez nich, zużywając przy tym mniej energii. Warto więc zapoznać się z ofertą i dobrze zastanowić nad wyborem odpowiednich paneli słonecznych.

Na pewno warto zaopatrzyć się w urządzenie z górnej półki. Pomimo większej inwestycji początkowej sprawi ono by istota całego procesu, czyli pozyskiwanie i zamiana promieni słonecznych w ciepło, zachodziła nawet w pochmurne dni, a tym samym nasz wydatek się opłaci. Możemy pomóc w doborze odpowiednich paneli i zestawów o optymalnych parametrach. Pomożemy również dopełnić formalności związanych z dotacjami, które są oferowane na instalowanie kolektorów słonecznych.